  • C44ASGP5100ZA0J
C44ASGP5100ZA0J
advertisement
Manufacturer No:
C44ASGP5100ZA0J
HK JDW NO:
417-C44ASGP5100ZA0J
Description:
C44A 10μF Film Capacitor 5% Stud 630V-DC 630V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 5063
Step5Bar-code shipping tag
C44ASGP5100ZA0J
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    C44A
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Stud
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 630
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    630V
  • Lead Pitch
    22.3mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Diameter
    70mm
  • Length
    138mm