  • PHB1605100KRS
PHB1605100KRS
advertisement
Manufacturer No:
PHB1605100KRS
HK JDW NO:
555-PHB1605100KRS
Description:
CAP FILM 10UF 10% 600VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
PHB1605100KRS
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    10 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    600V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    350V