  • ECQ-E2273KF
ECQ-E2273KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2273KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E2273KF
Datasheet:
ECQ-E2273KF
Description:
CAP FILM 0.027UF 10% 250VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2273KF
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.173W 10.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4.4mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4117
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm