  • ECQ-E1275KZ
ECQ-E1275KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1275KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-E1275KZ
Datasheet:
ECQ-E1275KZ
Description:
ECQ-E(K) 2.7μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1275KZ
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECQ-E(K)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.004Lx0.394W 25.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.7μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height
    18.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    25.5016mm
  • Width
    10.0076mm