  • R474R41000001K
R474R41000001K
advertisement
Manufacturer No:
R474R41000001K
HK JDW NO:
417-R474R41000001K
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 440V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R474R41000001K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    18mm
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    33mm
  • Length
    32mm