  • ECOS2PP331BA
ECOS2PP331BA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2PP331BA
HK JDW NO:
590-ECOS2PP331BA
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 1770mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2PP331BA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.73116mA
  • Ripple Current
    1770mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm