  • ECOS2DP821CB
ECOS2DP821CB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2DP821CB
HK JDW NO:
590-ECOS2DP821CB
Description:
820μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2DP821CB
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    25mm
  • Length
    45mm