  • ECH-U1C822JB5
ECH-U1C822JB5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1C822JB5
HK JDW NO:
590-ECH-U1C822JB5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECH-U1C822JB5
Description:
ECH-U(B) 8200pF Film Capacitor ±5% 0805 (2012 Metric) Solder Pads 16V-DC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked Surface Mount
Quantity:
In Stock : 5548
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1C822JB5
    8 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ECH-U(B)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm