  • EC3725TTS-10.000MTR
EC3725TTS-10.000MTR
advertisement
Manufacturer No:
EC3725TTS-10.000MTR
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EC3725TTS-10.000MTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC3725TTS-10.000MTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Temperature (Min)
    -10°C
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Output Load
    15 pF