  • EC3625ETTTS-50.000M
EC3625ETTTS-50.000M
advertisement
Manufacturer No:
EC3625ETTTS-50.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EC3625ETTTS-50.000M
Package:
CSMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EC3625ETTTS-50.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.0025%
  • Length
    5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    CSMD
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    25 ppm
  • Pin Count
    4
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Max Supply Voltage
    3.63V
  • Min Supply Voltage
    2.97V