  • E36D350LPN233TC48M
E36D350LPN233TC48M
advertisement
Manufacturer No:
E36D350LPN233TC48M
HK JDW NO:
856-E36D350LPN233TC48M
Description:
U36D 23000μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.000Dia 50.80mm -40°C~85°C Polar 22.225mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E36D350LPN233TC48M
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    2.000Dia 50.80mm
  • Tolerance
    -10% +50%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    23000μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Lead Pitch
    22.225mm
  • Lead Spacing
    0.875 22.22mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    1.875 47.63mm