  • E36D201HPN522TDA5N
E36D201HPN522TDA5N
advertisement
Manufacturer No:
E36D201HPN522TDA5N
HK JDW NO:
856-E36D201HPN522TDA5N
Description:
U36D 5200μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -40°C~85°C Polar 28.575mm Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 13648
Step5Bar-code shipping tag
E36D201HPN522TDA5N
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Capacitance
    5200μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    28.575mm
  • Lead Spacing
    1.125 28.58mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    4.125 104.78mm