  • DV18-250MB-MY
DV18-250MB-MY
advertisement
Manufacturer No:
DV18-250MB-MY
HK JDW NO:
583-DV18-250MB-MY
Quantity:
In Stock : 4378
Step5Bar-code shipping tag
DV18-250MB-MY
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Nickel
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Vinyl
  • Weight
    1.20202kg
  • Published
    2005
  • Feature
    Butted Seam
  • Color
    Red
  • Gender
    Male
  • Contact Finish
    Nickel
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.154 (3.91mm)
  • Length
    24.892mm
  • Length - Overall
    0.980 24.89mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm