  • DNF18-250FIB-3K
DNF18-250FIB-3K
advertisement
Manufacturer No:
DNF18-250FIB-3K
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-DNF18-250FIB-3K
Package:
Datasheet:
DNF18-250FIB-3K
Description:
Quantity:
In Stock : 1613
Step5Bar-code shipping tag
DNF18-250FIB-3K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Nylon
  • Material
    Brass, Nylon
  • Weight
    4.535924kg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Disco™ ReelSmart™
  • Published
    2010
  • Feature
    Butted Seam
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Red
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    8.9mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    PUSH-ON TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.136 (3.45mm)
  • Insulation
    Fully Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    21.3mm
  • Length - Overall
    0.840 21.34mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm