  • DTS240062UDC-P13N
DTS240062UDC-P13N
advertisement
Manufacturer No:
DTS240062UDC-P13N
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DTS240062UDC-P13N
Step5Bar-code shipping tag
DTS240062UDC-P13N
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Operating Temperature
    10°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    3.54Lx2.28W x 1.10 H 90.0mmx58.0mmx28.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Efficiency
    70%
  • Max Output Current
    620mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    620mA
  • Output Power
    14.5W
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    27.94mm