  • DTS180067SUDC-Z6P
DTS180067SUDC-Z6P
advertisement
Manufacturer No:
DTS180067SUDC-Z6P
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DTS180067SUDC-Z6P
Step5Bar-code shipping tag
DTS180067SUDC-Z6P
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    0.45lb 204.12g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.91Lx1.81W x 0.98 H 74.0mmx46.0mmx25.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Efficiency
    70%
  • Max Output Current
    670mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    670mA
  • Input Type
    Cord
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Height
    24.892mm