  • DTS120416UD/AC5-Z6N
DTS120416UD/AC5-Z6N
advertisement
Manufacturer No:
DTS120416UD/AC5-Z6N
HK JDW NO:
193-DTS120416UD/AC5-Z6N
Step5Bar-code shipping tag
DTS120416UD/AC5-Z6N
    Desktop
  • Weight
    0.558lb 253.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    4.76Lx3.36W x 1.36 H 121.0mmx60.0mmx34.5mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    78%
  • Max Output Current
    4.16A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    4.16A
  • Output Power
    49W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Height
    34.544mm