  • DTS120150U/AC1-P6N
DTS120150U/AC1-P6N
advertisement
Manufacturer No:
DTS120150U/AC1-P6N
HK JDW NO:
193-DTS120150U/AC1-P6N
Step5Bar-code shipping tag
DTS120150U/AC1-P6N
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.38 H 100.0mmx50.0mmx35.0mm
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    1.5A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    1.5A
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Height
    36mm