  • DTS120150U/AC1-P5/RP
DTS120150U/AC1-P5/RP
advertisement
Manufacturer No:
DTS120150U/AC1-P5/RP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DTS120150U/AC1-P5/RP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTS120150U/AC1-P5/RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.97W x 1.38 H 100.0mmx50.0mmx35.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    1.5A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    1.5A
  • Input Type
    Cord
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Height
    36mm