  • DTS050240U/AC1-P6/RP
DTS050240U/AC1-P6/RP
advertisement
Manufacturer No:
DTS050240U/AC1-P6/RP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DTS050240U/AC1-P6/RP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DTS050240U/AC1-P6/RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Desktop
  • Weight
    234g
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    2.4A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.4A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    2.4A
  • Input Type
    Cord
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
  • Height
    25.5mm
  • Length
    74mm
  • Width
    46mm