  • DRQ-12/50-L48NK-C
DRQ-12/50-L48NK-C
advertisement
Manufacturer No:
DRQ-12/50-L48NK-C
HK JDW NO:
540-DRQ-12/50-L48NK-C
Package:
5-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
DRQ-12/50-L48NK-C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DRQ-12/50-L48NK-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-DIP Module, 1/4 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    DRQ-12/50-L48 (600W)
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.45W x 0.52 H 58.4mmx36.8mmx13.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Intermediate Bus Converter, Digital
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    60V
  • Max Output Current
    50A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    44V
  • Output Power
    600W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Height
    13.208mm