  • DPS240075U-P7/RP
DPS240075U-P7/RP
advertisement
Manufacturer No:
DPS240075U-P7/RP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPS240075U-P7/RP
Step5Bar-code shipping tag
DPS240075U-P7/RP
  • Mount
    Wall
  • Size / Dimension
    3.19Lx2.09W x 1.65 H 81.0mmx53.0mmx42.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    750mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Output Current
    750mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    18W
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
  • Height
    41.91mm