  • DPD240040-P14/RN
DPD240040-P14/RN
advertisement
Manufacturer No:
DPD240040-P14/RN
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPD240040-P14/RN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPD240040-P14/RN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.8mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    44.958mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Wall
  • Size / Dimension
    3.06Lx2.19W x 1.77 H 77.6mmx55.6mmx45.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    9.6W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    400mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    400mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    9W
  • Voltage - Output
    24V