  • DPD120050-P9/RN-TC
DPD120050-P9/RN-TC
advertisement
Manufacturer No:
DPD120050-P9/RN-TC
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPD120050-P9/RN-TC
Step5Bar-code shipping tag
DPD120050-P9/RN-TC
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    6W
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    40.894mm