  • DPD120050-P6/RP
DPD120050-P6/RP
advertisement
Manufacturer No:
DPD120050-P6/RP
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-DPD120050-P6/RP
Step5Bar-code shipping tag
DPD120050-P6/RP
  • Size / Dimension
    2.36Lx1.99W x 1.61 H 60.0mmx50.5mmx41.0mm
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    6W
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
  • Height
    40.894mm