  • DPA120040-P14/R-SZ
DPA120040-P14/R-SZ
advertisement
Manufacturer No:
DPA120040-P14/R-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DPA120040-P14/R-SZ
Package:
Datasheet:
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPA120040-P14/R-SZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Max Output Current
    400mA
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    400mA
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    4.5W
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Form
    Wall Mount
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.75mm O.D. x 9.5mm