  • DNG18-250FB-M
DNG18-250FB-M
advertisement
Manufacturer No:
DNG18-250FB-M
HK JDW NO:
583-DNG18-250FB-M
Quantity:
In Stock : 1222
Step5Bar-code shipping tag
DNG18-250FB-M
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    SUPRA-GRIP™
  • Part Status
    Active
    Crimp
  • Connector Type
    INTERCONNECTION DEVICE
  • Depth
    8.9mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Insulation Diameter
    0.126 (3.20mm)
  • Length
    23.622mm
  • Length - Overall
    0.930 23.62mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm