  • MVU14-187DFK
MVU14-187DFK
advertisement
Manufacturer No:
MVU14-187DFK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MVU14-187DFK
Package:
Datasheet:
MVU14-187DFK
Description:
Quantity:
In Stock : 938
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MVU14-187DFK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    Vinyl
  • Weight
    746.159449g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Scotchlok™
  • Published
    2000
  • Feature
    Butted Seam
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Color
    Blue
  • Gender
    Female
  • Depth
    4.74mm
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    -14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.145 (3.68mm)
  • Insulation
    Non-Mating End Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    19.812mm
  • Length - Overall
    0.780 19.81mm
  • Tab Thickness
    0.020 0.51mm
  • Width - Tab
    0.187 4.75mm