  • D332Z20Y5VH63L2R
D332Z20Y5VH63L2R
advertisement
Manufacturer No:
D332Z20Y5VH63L2R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D332Z20Y5VH63L2R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D332Z20Y5VH63L2R
Description:
D 3300pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.197Dia 5.00mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D332Z20Y5VH63L2R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    D
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm