  • D332K29Y5PH65J5R
D332K29Y5PH65J5R
advertisement
Manufacturer No:
D332K29Y5PH65J5R
HK JDW NO:
886-D332K29Y5PH65J5R
Datasheet:
D332K29Y5PH65J5R
Description:
D 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D332K29Y5PH65J5R
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%