  • D270G25U2JL65J5R
D270G25U2JL65J5R
advertisement
Manufacturer No:
D270G25U2JL65J5R
HK JDW NO:
886-D270G25U2JL65J5R
Datasheet:
D270G25U2JL65J5R
Description:
D 27pF 500V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D270G25U2JL65J5R
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    27pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    U2J
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm