  • D270G25C0GL6UJ5R
D270G25C0GL6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
D270G25C0GL6UJ5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D270G25C0GL6UJ5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D270G25C0GL6UJ5R
Description:
D 27pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D270G25C0GL6UJ5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    27pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm