  • D223Z39Y5VH65L2R
D223Z39Y5VH65L2R
advertisement
Manufacturer No:
D223Z39Y5VH65L2R
HK JDW NO:
886-D223Z39Y5VH65L2R
Datasheet:
D223Z39Y5VH65L2R
Description:
D 0.022μF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.394Dia 10.00mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D223Z39Y5VH65L2R
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm