  • D220J20C0GH6UL5R
D220J20C0GH6UL5R
advertisement
Manufacturer No:
D220J20C0GH6UL5R
HK JDW NO:
886-D220J20C0GH6UL5R
Datasheet:
D220J20C0GH6UL5R
Description:
D 22pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Dia 5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D220J20C0GH6UL5R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C