  • D183Z39Y5VH65J5R
D183Z39Y5VH65J5R
advertisement
Manufacturer No:
D183Z39Y5VH65J5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-D183Z39Y5VH65J5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
D183Z39Y5VH65J5R
Description:
D 0.018μF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.394Dia 10.00mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
D183Z39Y5VH65J5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    D
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm