CY39C603PF-G-JNEFE1
CY39C603PF-G-JNEFE1
217-CY39C603PF-G-JNEFE1
14-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
PMIC 30kHz~133kHz 12V 14-SOIC (0.209, 5.30mm Width)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
CY39C603PF-G-JNEFE1 Overview
14-SOIC (0.209, 5.30mm Width) saves board space. LED drivers have a total of 1 outputs that are used in the design of the drivers.It is possible to mount the led driver using Surface Mount.With high efficiency and reliable performance, it emerges as a AC DC Offline Switcher.-40°C~125°C TJ is the operating temperature and it works fine.Taking advantage of Lighting has considerable benefits.This system operates at 30kHz~133kHz frequency.14 terminations are used in its operation.The voltage supply can fail if it is below 9V.There are estimated to be 5 segments.The voltage range of this device is optimized for a maximum supply voltage of 20V.
CY39C603PF-G-JNEFE1 Features
Available in the 14-SOIC (0.209, 5.30mm Width) package
Operating temperature of -40°C~125°C TJ
Frequency of 30kHz~133kHz
Supply voltage of 12V
CY39C603PF-G-JNEFE1 Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39C603PF-G-JNEFE1 LED Driver ICs applications.
- LED Lightings for Industrial Equipment
- Stage Lighting and Signage
- Architectural lighting
- Refrigeration lighting
- LED headlights
- Museum lighting
- Other Electronic Devices
- Replacement lamps
- Stage and Studio lighting
- Portable lighting
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
CY39C603PF-G-JNEFE1
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Cypress Semiconductor Corp217-CY8CLEDAC028-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-MB39C602PNF-G-JNEFE18-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY39C604PNF-G-JNEFE18-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Cypress Semiconductor Corp217-MB39C601PNF-G-JNEFE18-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY39C603PF-G-JNEFE114-SOIC (0.209, 5.30mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Cypress Semiconductor Corp217-CY39C605PNF-G-JNEFE18-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare