  • CY39030V208-83NTXI
CY39030V208-83NTXI
advertisement
Manufacturer No:
CY39030V208-83NTXI
HK JDW NO:
217-CY39030V208-83NTXI
Description:
0.5mm PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39030 208 Pin 2.5V 208-BFQFP
Purchasing and Inquiry
CY39030V208-83NTXI Overview
512macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.It is embedded in the 208-BFQFP package.As you can see, this device has 136 I/O ports programmed into it.The termination of a device is set to [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.Power is supplied by a voltage of 2.5V volts.Trayis the packaging method.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].There should be a Surface Mounton the chip.In this case, it is a type of FPGA belonging to the Delta 39K? ISR? series.208pins are programmed on the chip.It is also possible to find ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGEwhen using this device.The CY39030shows its related parts.It is possible to construct digital circuits using 48000gates, which are devices that serve as building blocks.In this case, Surface Mountis used to mount the electronic component.The device has a pinout of [0].The maximal supply voltage (Vsup) reaches 2.7V.It should be possible for Vsup to exceed 2.3Vat the supply voltage.
CY39030V208-83NTXI Features
208-BFQFP package
136 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
208 pin count
208 pins
CY39030V208-83NTXI Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39030V208-83NTXI CPLDs applications.
  • Power up sequencing
  • Random logic replacement
  • DMA control
  • Power automation
  • Programmable power management
  • Reset swapping
  • High speed graphics processing
  • Synchronous or asynchronous mode
  • DDC INTERFACE
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
Step5Bar-code shipping tag
CY39030V208-83NTXI
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V
  • Delay Time tpd(1) Max
    15ns
  • Height Seated (Max)
    3.77mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • Supply Voltage
    2.5V