  • CWR26HB336MCFB
CWR26HB336MCFB
advertisement
Manufacturer No:
CWR26HB336MCFB
HK JDW NO:
874-CWR26HB336MCFB
Package:
2214 (5634 Metric)
Datasheet:
CWR26HB336MCFB
Description:
33μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CWR26HB336MCFB
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2214 (5634 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
  • Tolerance
    ±20%
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Failure Rate
    C (0.01%)
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height
    1.78mm
  • Height Seated (Max)
    0.085 2.16mm
  • Length
    5.588mm
  • Width
    3.429mm