  • CWR26HB106JBFA
CWR26HB106JBFA
advertisement
Manufacturer No:
CWR26HB106JBFA
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-CWR26HB106JBFA
Package:
2214 (5634 Metric)
Datasheet:
CWR26HB106JBFA
Description:
10μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min 667mOhm Bulk 2214 (5634 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CWR26HB106JBFA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2214 (5634 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.135W 5.59mmx3.43mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.43mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    667mOhm
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height
    1.78mm
  • Height Seated (Max)
    0.085 2.16mm
  • Length
    5.588mm
  • Width
    3.429mm