  • CW252016-47NG
CW252016-47NG
advertisement
Manufacturer No:
CW252016-47NG
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CW252016-47NG
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
CW252016-47NG
Description:
FIXED IND 47NH 600MA 160MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CW252016-47NG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CW252016
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    60 @ 350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ
  • Height
    1.5748mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm