  • CVCO55CT-0902-0928
CVCO55CT-0902-0928
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CT-0902-0928
HK JDW NO:
198-CVCO55CT-0902-0928
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 915MHZ 0.3-4.7V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CT-0902-0928
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    12V
  • Frequency
    928MHz
  • Max Supply Voltage
    12.5V
  • Min Supply Voltage
    11.5V
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Range
    902MHz~928MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    915MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -114
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -20
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.3V~4.7V
  • Power (dBm)
    10 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm