  • CVCO55BES-3020-3265
CVCO55BES-3020-3265
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BES-3020-3265
HK JDW NO:
198-CVCO55BES-3020-3265
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BES-3020-3265
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    6.8V
  • Frequency
    3.265GHz
  • Max Supply Voltage
    7.14V
  • Min Supply Voltage
    6.46V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Range
    3020MHz~3265MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    3142.5MHz
  • Icc Max
    40mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -100
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~11.5V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm