  • CRBV55BE-1658-1662
CRBV55BE-1658-1662
advertisement
Manufacturer No:
CRBV55BE-1658-1662
HK JDW NO:
198-CRBV55BE-1658-1662
Step5Bar-code shipping tag
CRBV55BE-1658-1662
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.250Lx0.590W 31.75mmx14.99mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    1.662GHz
  • Frequency Range
    1658MHz~1662MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1660MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -106
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~2V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    3
  • Height
    1.250 31.75mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    14.986mm