  • CS20110D1X103K5
CS20110D1X103K5
advertisement
Manufacturer No:
CS20110D1X103K5
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CS20110D1X103K5
Package:
SIP
Purchasing and Inquiry
CS20110D1X103K5 Overview
- rated voltage of the chip is 50V volts.It is packaged in a SIP case.2.54mm is the terminal pitch of this part.
CS20110D1X103K5 Features
a voltage rating of 50V volts
a 2.54mm terminal pitch
CS20110D1X103K5 Applications
There are a lot of Vishay CS20110D1X103K5 applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CS20110D1X103K5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10nF
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Capacitors
    9
  • Height
    7.62mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    3.43mm