  • CRM1206-JX-R150ELF
CRM1206-JX-R150ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRM1206-JX-R150ELF
HK JDW NO:
103-CRM1206-JX-R150ELF
Description:
CRM1206 Series, Thick Film, 150mOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRM1206-JX-R150ELF
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    150mOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.6002mm