  • RK73G1ETTP6192D
RK73G1ETTP6192D
advertisement
Manufacturer No:
RK73G1ETTP6192D
HK JDW NO:
430-RK73G1ETTP6192D
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 61.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73G1ETTP6192D
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    61.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm