  • CRL2010-JW-4R70ELF
CRL2010-JW-4R70ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRL2010-JW-4R70ELF
HK JDW NO:
103-CRL2010-JW-4R70ELF
Description:
FIXED RESISTOR CRL Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
CRL2010-JW-4R70ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm