  • CRGP1206F82K
CRGP1206F82K
advertisement
Manufacturer No:
CRGP1206F82K
HK JDW NO:
792-CRGP1206F82K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CRGP1206F82K
Description:
CRGP Series, Thick Film, 82kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3074
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CRGP1206F82K
  • Series
    CRGP
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C