  • CRCW2010160RJNEFHP
CRCW2010160RJNEFHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW2010160RJNEFHP
HK JDW NO:
873-CRCW2010160RJNEFHP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 160Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRCW2010160RJNEFHP
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CRCW-HP
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    160Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm