  • CR0805-JW-561GLF
CR0805-JW-561GLF
advertisement
Manufacturer No:
CR0805-JW-561GLF
HK JDW NO:
103-CR0805-JW-561GLF
Datasheet:
CR0805-JW-561GLF
Description:
CR0805 Series, Thick Film, 560Ohms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CR0805-JW-561GLF
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Base Part Number
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm